Na wstępie...

Zacznę od tego, że mam olbrzymie szczęście pracować i jednocześnie robić to co naprawdę lubię. Właściwie odkąd tylko pamiętam interesowałam się wpływem pożywienia na ludzki organizm, od zawsze analizowałam smaki pokarmów, od zawsze poszerzałam swoją „żywieniową” wiedzę.  

2V1A1161-2 - male

Uważam, że moja praca jest niezwykle wdzięczna i satysfakcjonująca. Właściwie każdego dnia obserwuje pozytywne zmiany pojawiające w życiu moich Pacjentów po kilku tygodniach czy też miesiącach od wprowadzenia zdrowego żywienia.

A są to zarówno te fizyczne i możliwe do zmierzenia zmiany tj. poprawa wyników laboratoryjnych, poprawa składu ciała, redukcja kilogramów, jak i te psychiczne/niemierzalne zmiany tj. poprawa samopoczucia, samooceny czy jakości życia.

To właśnie te pozytywne zmiany pchają mnie do dalszego działania. To moi Pacjenci są dla mnie inspiracją i źródłem energii :)

Czego się nauczyłam po kilku latach pracy w Poradni?
Nauczyłam się tego, że nie ma jednej skutecznej metody, która się sprawdzi u każdego Pacjenta. Aby dane zalecenia zaczęły skutkować, muszą być dobrze dobrane pod konkretną osobą. Dlatego wiem, że muszę dobrze poznać daną osobę, jej styl życia, jej preferencje smakowe, jej zdolności kulinarne.

Ponadto nauczyłam się tego, że zdrowe odżywianie jest i powinno być olbrzymią przyjemnością, a nie okresem pewnych narzuconych zakazów. Niezaprzeczalnie jedzenie jest jedną z kilku najistotniejszych i łatwo dostępnych przyjemności, dlatego zaczynając zdrowe odżywiania, nie pozbawiajmy się tej małej codziennej radości.

Cieszę się, że moja praca nie jest rutyną, nie jest narzuconym schematem postępowania. Każdy Pacjent jest inny i każda wizyta przebiega inaczej, do każdego Pacjenta muszę dotrzeć w inny sposób. A ponadto, Dietetyka jest stosunkowo nową i bardzo szybko rozwijającą się gałęzią nauki, co pozwala mi na ciągłe udoskonalanie moich żywieniowych zaleceń.

Dokładam wszelkich starań, aby Pacjent przychodząc do Poradni, czuł się komfortowo, aby nie krępował się nowej sytuacji, aby nie czuł się oceniany. Zawsze staram się odnaleźć przyczynę otyłości czy też innej jednostki chorobowej i znaleźć odpowiednie w danej sytuacji zalecenia żywieniowe.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam ciepło!

Paulina Zasada - Gargol
Dietetyk BiaSlim
Zapraszamy do współpracy Bia Slim - Dietetyk Zielonka.

Dietetyk Zielonka

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Czytaj Polityka Prywatności.